Van Büyükşehir Belediyesi muhtarlar için veri ve dilekçe odası kurdu
Haber
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 13:47
 
Van Büyükşehir Belediyesi muhtarlar için veri ve dilekçe odası kurdu
Van Büyükşehir Belediyesi, muhtarların talep ve sıkıntılarına hızlı çözümler üretmek için kendi ana binasında veri ve dilekçe odası kurdu.
Van Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi muhtarlar için veri ve dilekçe odası kurdu

Van Büyükşehir Belediyesi muhtarlar için veri ve dilekçe odasını hayata geçirdi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in talimatıyla ana binada kurulan birimde Muhtarlara hızlı çözümler üretilerek dilekçe yazma ve ilgili daire başkanlıklarına ulaştırmada yardımcı olunacak.

Bütün veri ve dilekçeler muhtarlık bilgi sistemine aktarılırken, dilekçenin alındığı mesajı ise muhtarlara anlık cep telefonu mesajıyla iletilecek.

Genel Sekreter Yardımcı Esiner Çetin, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Sinan Hakan, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Orhan Gülaçar da rutin olarak muhtarlarla bir araya gelip sorun ve taleplerini dinleyecek. Birimde ayrıca muhtarlara içecek ikramında da bulunulacak.

Muhtarlar olarak yapılan çalışmadan çok memnun kaldıklarını belirten Başkale İlçesi Yolmaçayır Mahallesi Muhtarı Erdal Bozbay, "Daha önce muhatap konusunda birçok sıkıntı yaşıyorduk. Yeni yapılan bu uygulama ile birçok işimize daha hızlı çözümler buluyoruz. Gerek genel sekreter yardımcılarımız gerek daire başkanlarımız da bize çalışmalarımız konusunda oldukça yardımcı oluyorlar. Bu sistem biz muhtarların oldukça işini kolaylaştırdı. Ben kendim adına Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'e çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi, muhtarlar, için, veri, ve, dilekçe, odası, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı